The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Battery Technology (BTI) AC Adapter Asus ADP-45AW 0A001-00230400 0A001-00230800
BATTERY TECHNOLOGY INC. -65WATT 19VOLT AC ADAPTER FOR
Technical Information
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | AC-1965133 |
| Manufacturer Website Address | http://www.batterytech.com |
| Manufacturer | Battery Technology Inc |
| Product Name | AC Adapter |
| Brand Name | BTI |
Warranty
Miscellaneous
Power Description
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 3.42 A |
| Maximum Output Power | 65 W |