The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Battery Technology (BTI) Replacement Power Adapter for HP Mini 110-1000 Series Specs 19V, 2.1A, 40W Warranty 24 Months
BATTERY TECHNOLOGY INC. -40WATT 19VOLT AC ADAPTER FOR
Technical Information
Warranty
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | AC-1940123 |
| Manufacturer Website Address | http://www.batterytech.com |
| Manufacturer | Battery Technology Inc |
| Product Name | AC Adapter |
| Brand Name | BTI |
Power Description
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 2.10 A |
| Maximum Output Power | 40 W |
Miscellaneous